Arkisto

Tenttipankki

Interaktion tenttipankki löytyy täältä!

Sosiopaatti

Sosiopaatti on Interaktion oma lehti!

Sosiopaatti on interaktiolainen tiede-, kulttuuri- ja lifestyle-lehti, joka ilmestyy noin 2-4 kertaa vuodessa. Laaja-alaisesti kultivoitunut toimituskunta suuntaa journalistisen otteensa vapaamielisesti kaikkeen olevaan, tieteestä taiteesiin ja filosofiasta fillarointiin. Poliittisesta ja uskonnollisesta sitoutumattomuudestaan huolimatta Sosiopaatti ei siis jää näkemyksettömäksi, vaan rakentaa sosiaalista todellisuutta monipuolisista vinkkeleistä.

Kaikki interaktiolaiset ovat tervetulleita Sosiopaatin toimintaan, josta ilmoitellaan Interaktion sähköpostilistalla sekä Facebook-ryhmissä. Lisäinfoa voi kysellä päätoimittajalta (Laakso.Heini.M [at] student.uta.fi).

Vanhat hallitukset

Vuoden 2015 hallitus:

  • Inka Mattiniemi (puheenjohtaja)
  • Sampo Keuramo (varapuheenjohtaja, kulttuurivastaava)
  • Maija Koivula (sihteeri)
  • Sara Liinamo (rahastonhoitaja)
  • Nina Huhtinen (koulutuspoliittinen vastaava, työelämävastaava)
  • Tuukka Savimäki (koulutuspoliittinen vastaava)
  • Vilma Wiro (sosiaalipoliittinen vastaava)
  • Iiro Aro (kv-vastaava)
  • Titta Räsänen (yhdenvertaisuusvastaava)
  • Aliisa Toivanen (tapahtumavastaava)
  • Noora Eliander (vuosijuhlavastaava)
  • Katriina Kivinen (kulttuurivastaava)
  • Minna Hemmilä (tiedotusvastaava, liikuntavastaava)
  • Tommi Palasvirta (liikuntavastaava)
  • Heini Laakso (Sosiopaatti-lehtivastaava)
  • Mikko Saarinen (ympäristövastaava)
  • Antti Saarinen (tuutorvastaava)
  • Wilma Haapala (tuutorvastaava)
  • Hanna Hokkanen (aj-tilavastaava)

Vuoden 2014 hallitus:

Nina Huhtinen (puheenjohtaja) – nina.huhtinen@uta.fi
Juulia Hutri (varapuheenjohtaja, kehy-vastaava) – juulia.hutri@uta.fi
Rita Latikka (sihteeri, liikuntavastaava) – rita.latikka@uta.fi
Saara Salmivaara (rahastonhoitaja ja ympäristövastaava) – salmivaara.saara.m@student.uta.fi
Tuulia Heikkilä  (koulutuspoliittinen vastaava, haalarivastaava) – tuulia.heikkila@uta.fi
Sanna Rantala (sosiaalipoliittinen vastaava) – sanna.rantala@uta.fi
Iiro Aro (kv-vastaava, tasa-arvovastaava) – iiro.aro@uta.fi
Joonas Kumpulainen (liikuntavastaava) – joonas.kumpulainen@uta.fi
Emppu Nurminen (kulttuuri- ja liikuntavastaava) – emppu.nurminen@uta.fi
Inka Mattiniemi (kulttuuri- ja tapahtumavastaava) – mattiniemi.inka.t@student.uta.fi
Rauha Hyvönen (tapahtumavastaava) – rauha.hyvonen@uta.fi
Leena Polojärvi (tuutor- ja haalarivastaava) – polojarvi.leena.k@student.uta.fi
Sampo Keuramo (tutorvastaava) – keuramo.sampo.e@student.uta.fi
Kaisa Leskinen (ulkosuhde- ja yritysyhteistyövastaava) – kaisa.leskinen@uta.fi
Joonas Ranta-aho (arkistovastaava) – joonas.ranta-aho@uta.fi

IMG_2079
Ylärivissä vasemmalta oikealle: Sanna, Joonas K., Emppu, Iiro, Sampo, Joonas R-a.
Alarivissä vasemmalta oikealle: Kaisa, Rauha, Rita, Nina, maskotti Allardt, Inka, Leena, Juulia.
Kuvasta puuttuvat Saara, Tuulia.

Vuoden 2013 hallitus

[OOPS! Kuva hukassa…]

Eturivi vasemmalta oikealle: Taavi Tapaninen, Joonas Riikonen, Matleena Kallio, Joonas Ranta-aho, Joonas Kumpulainen ja Juulia Hutri.
Takarivi vasemmalta oikealle: Minttu Haaparanta, Tuulia Heikkilä, Veera Jokipalo ja Sanna Rantala

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out / Muuta )

Twitter-kuva

Olet kommentoimassa Twitter -tilin nimissä. Log Out / Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out / Muuta )

Google+ photo

Olet kommentoimassa Google+ -tilin nimissä. Log Out / Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s